گروه خانه چوبی با تیم مجرب کاغذ دیواری در اصفهان توانسته است رضایت مشتریان خود را در اصفهان و سراسر ایران جلب کند.گروه خانه چوبی نه تنها در استان اصفهان و نه تنها در خصوص کاغذ دیواری بلکه در خصوص تمامی متریال های دکوراسیون داخلی فعالیت ویژه ای را انجام داده است.

تاریخچه کاغذ دیواری

تاریخچه کاغذ دیواری به چین باستان بر می گردد.

زیرا چینی ها هم مخترع کاغذ بودند و هم اینکه کاغذ برنج را روی دیوارهای خود می چسباندند.

راز کاغذ را یک زندانی چینی بر عرب ها آشکار کرد که کم کم این راز به اروپا منتقل شد که از آن به بعد اروپاییان با نصب کاغذ دیواری در منازل خود این هنر را از آن خود می دانند در صورتی که کاغذ دیواری با ظهور صنعت چاپ به وجود آمد.

کاغذ دیواری چینی

در دوران قرون وسطی، قشر مرفه جامعه در منازل خود رفشینه های تزیینی بر دیوار خود نصب می کردند که علاوه بر زیبایی بخشیدن به محیط خانه، مانند عایق عمل می کرد و باعث می شد گرمای درون خانه را حفظ کند.

از این فرشینه ها به دلیل قیمت بالای آن، فقط افراد ثروتمند می توانستند استفاده کنند و قشر نیمه مرفه جامعه که توان خرید فرشینه ها را نداشتند، برای زیبایی منازل خود از کاغذ دیواری استفاده می کردند.

کاغذ دیواری ها تصاویری شبیه فرشینه ها داشتند که این تصاویر روی آنها چاپ و بعد به دیوارها چسبانده می شد.

«طاق نصرف» بزرگترین تصویر چاپی بود که در سال 1515 به دستور مکسیمیلیان اول امپراطور روم مقدس تکمیل شد که در چاپ نوبت اول آن 700 کپی از آن گرفته و پس از رنگ آمیزی در قصرها و سالن های بزرگ شهر نصب شد.

قدیمی ترین نمونه کاغذ دیواری در سال 1509 در لندن به چاپ رسید.

با قطع روابط کشورها با انگلستان و پیشگیری از صادرات فرشینه به این کشور، قشر مرفه این کشور مجبور به استفاده از کاغذ دیواری شدند.

در قرن هجده، بریتانیا اولین تولید کننده کاغذ دیواری در اروپا شد.

در قرن نوزدهم انگلستان موفق به تولید تعداد متعددی کاغذ دیواری توسط نیروی بخار شد که به دلیل قیمت بسیار پایین آن، افراد زیادی از کاغذ دیواری در طراحی منازل خود استفاده می کردند.

سرانجام در قرن بیستم، استفاده از کاغذ دیواری در منازل به رسم مرسومی درآمد.

کاغذ دیواری در زمان ناصرالدین شاه وارد ایران شد که به دلیل علاقه و استفاده وی از آن در کاخ خود، زمینه ورود این محصول به ایران فراهم شد.

طرح ها و مدل های کاغذ دیواری در گذر زمان

در هر جامعه ای از جمله ایران در سال های اول ورود یک ایده جدید به آن جامعه استقبال خوبی از آن می شود و بعد از گذشت مدت زمانی، آن ایده از مد می افتد. کاغذ دیواری هم به همین صورت بود که در بدو ورودش به ایران استقبال خوبی از آن شد تا اینکه از مد افتاد و نماد بی سلیقگی شد.

این روال همین طور ادامه پیدا کرد تا دوباره کاغذ دیواری روی کار آمد و مردم به آن علاقه مند شدند. این علاقه مندی به دلایل زیر بود:

  • متنوع تر شدن طرح ها و نقش های کاغذ دیواری ها و راحت تر ست کردن آن با کفپوش و وسایل خانه.
  • تغییر یافتن جنس و کیفیت کاغذ دیواری ها و قابل شستشو شدن آنها باعث شد تا مصرف کننده دیگر نگران کثیف شدن کاغذ دیواری نباشد.
  • از دیگر دلایل دوباره علاقه مند شدن مردم به کاغذ دیواری ها، استفاده از چسب های بدون بو در نصب آنها می باشد که باعث راحتی نصب و تمیزی کار شده است.

کاغذ دیواری ساده

یکی از پر استفاده ترین کاغذ دیواری ها، کاغذ دیواری ساده است.

زیرا مصرف کننده در صورت استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار مجبور به ست کردن بقیه وسایل منزل با طرح و رنگ کاغذ دیواری مورد استفاده خود است.

در صورتی که کاغذ دیواری ساده هیچ گاه از مد نمی افتد و حتی مصرف کننده از این نوع کاغذ دیواری به جای رنگ زدن دیوارها استفاده می کند.

در فضای خانه بیشتر از کاغذ دیواری ساده سفید یا طوسی استفاده می شود و این دو رنگ کاغذ دیواری ساده، از پرطرفدارترین کاغذ دیواری های ساده هستند. کاغذ دیواری ساده رنگ های تند نظیر قرمز و آبی و ... بیشتر در اتاق ها کاربرد دارد.

انواع کاغذ دیواری

پرسشی که بسیاری از مصرف کنندگان در پی آن هستند این است که کاغذ دیواری های سه بعدی و پوستری چه کاربردهایی می توانند داشته باشند.

کاغذ دیواری ها جلوه خاصی به فضای خانه می دهند. در خانه هایی که از کاغذ دیواری در آنها استفاده شده نسبت به خانه هایی که کاغذ دیواری ندارند، محیط آن سرزندگی و نشاط خاصی دارد و با اختراع کاغذ دیواری سه بعدی و پوستری این اهمیت بیشتر شد.

کاغذ دیواری سه بعدی

در سال های اخیر کاغذ دیواری سه بعدی یا دیوار پوش سه بعدی در طراحی منازل نقش پررنگ تری پیدا کرد و طرفداران زیادی را به خود جذب کرد.

همچنین پوستر سقفی نیز در ذهن مصرف کنندگان جایگاه خاصی پیدا کرد.

کاغذ دیواری های سه بعدی دو نوع خاص دارند. کاغذ دیواری سه بعدی سفارشی و آماده.

کاغذ دیواری سفارشی به این صورت است که به اندازه دیوار مورد نظر طراحی و تولید می شود و هیچ قسمتی از آن بریده نمی شود ولی کاغذ دیواری آماده به صورت آماده و با سایز استانداردی عرضه می شود و ممکن است قسمتی از نقش آن بریده شود.

دیوار پوش های سه بعدی در طرح ها و رنگ های متعددی تولید می شوند.

همچنین این امکان برای مشتری فراهم است که به خواست و سلیقه خود طرح مورد نظرش را سفارش داده در منزل خود استفاده کند.

از انواع دیوار پوش سه بعدی می توان به کاغذ دیواری طبیعت، کاغذ دیواری مخصوص کودک، کاغذ دیواری کلاسیک، کاغذ دیواری دریا و ... اشاره کرد.

در طراحی دکوراسیون منازل با کاغذ دیواری سه بعدی، باید جوی سرگرم کننده و آرام بخش را به وجود آورد و نباید محیط را بیش از اندازه شلوغ کرد. کاغذ دیواری سه بعدی بر روی یک یا دو دیوار نصب می شود و باید در بقیه دیوارها از کاغذ دیواری ساده رنگی استفاده کرد.

کاغذ دیواری پوستری

کاغذ دیواری پوستری شبیه به کاغذ دیواری های معمولی هستند که تصاویر خاصی با کیفیتی بهتر از پوسترهای معمولی روی آنها چاپ و به دیوار نصب می شود.

نوع کاغذی که در چاپ کاغذ دیواری پوستری استفاده می شود بسیار متعدد است که از جمله آن کاغذهای فیبرو، چرم و پاستیل می باشند که هر تصویری که مصرف کننده بخواهد روی آنها چاپ می شود.

کاغذ دیواری پوستری

در چاپ بهترین تصاویر، عواملی از قبیل نوع چاپگر و نوع رنگ مورد استفاده، تأثیر چشم گیری دارند.

کاغذ دیواری های پوستری با سلیقه مصرف کننده تولید و چاپ می شوند که تصاویر گل، تصاویر حیوانات و بناهای سنتی و تاریخی از جمله پرطرفدارترین تصاویر هستند.

مهمترین مرحله در کاغذ دیواری پوستری می تواند مرحله نصب آن باشد زیرا باید با ظرافت و دقت خاصی نصب شود و یک اشتباه باعث خرابی کل کار می شود.

نصب کاغذ دیواری سه بعدی و پوسترهای دیواری

قبل از نصب کاغذ دیواری سه بعدی باید عیب های دیوار بر طرف و همچنین زیرسازی شود و بعد از آن برای چسباندن کاغذ دیواری از چسب های مخصوص استفاده شود که باید در چیدن طرح ها کنار هم دقت و ظرافت زیادی به خرج داد. زیرا اگر طرح ها به صورت مناسب و با فاصله دقیق کنار هم قرار نگیرند، طرح مورد نظر نمایان نخواهد شد.

کاغذ دیواری ایتالیایی

کاغذ دیواری های ایتالیایی در رنگ ها و طرح های مختلف و زیبایی عرضه می شوند که کیفیت بسیار بالایی نسبت به انواع دیگر کاغذ دیواری ها دارند.

کاغذ دیواری ایتالیایی

همچنین این نوع کاغذ دیواری ها معمولاً نقش های برجسته ای دارند و این ویژگی ها باعث شده تا قیمت آن از بقیه کاغذ دیواری ها گران تر باشد و افرادی که توانایی پرداخت پول بیشتری را دارند، از این نوع کاغذ دیواری در منازل خود استفاده می کنند.

کاغذ دیواری اتاق کودک

استفاده از کاغذ دیواری در اتاق کودک باعث جذابیت فضا برای کودکان و همچنین زیبایی خاصی برای محیط اتاق می شود. طرح ها و رنگ های کاغذ دیواری برای اتاق کودک باید بر اساس سلیقه و علاقه او انتخاب شود.

کاغذ دیواری اتاق کودک

بنابراین اگر کودک شما زبان باز کرده و می تواند حرف بزند، با نظر خواهی وی برای اتاقش کاغذ دیواری انتخاب کنید که از بهانه گیری ها و غر زدن های بعدی اون پیشگیری کرده باشید.
هنگام انتخاب کاغذ دیواری باید به جنس و کیفیت آن نیز توجه شود. کودکان بعضی از نقاشی ها و هنرهای خود را روی دیوار می کشند، به همین دلیل باید کاغذ دیواری های قابل شستشو انتخاب شوند.

نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری

در هنگام انتخاب و خرید کاغذ دیواری باید اطلاعاتی راجع به آن داشته باشیم یا اینکه از فروشنده کمک بگیریم. کاغذ دیواری باید با طرح و رنگ وسایل و همچنین چیدمان منزل هماهنگی داشته باشد.

کاغذ دیواری هایی که دارای پوشش وینیل هستند، عمر طولانی تری نسبت به بقیه کاغذ دیواری ها دارند.

همچنین دارای قابلیت شستشو و ضد آب نیز هستند. این مدل از کاغذ دیواری ها دو نوع دارند:

  • دارای پوشش وینیل در قسمت پشت کاغذ دیواری
  • دارای پوشش وینیل در قسمت جلوی کاغذ دیواری.

نوع اول این کاغذ دیواری ها ضد آب و قابل شستشو هستند و راحت تر از دیوار جدا می شوند.

بنابراین نوع دوم آن ها عمر طولانی تری دارند و مناسب تر هستند.

همان طور که گفته شد کاغذ دیواری باید با وسایل موجود در خانه هماهنگی داشته باشد. در غیر این صورت فضای خانه تبدیل به یک فضای خسته کننده و نامنظم می شود.

برای خانه های کوچک از کاغذ دیواری با رنگ های روشن و طرح های ساده تر استفاده شود تا فضای خانه بزرگ تر به نظر برسد.

در خانه های مدرن، کاغذ دیواری های ساده و در خانه های سلطنتی که از مبلمان استیل و فرش های ابریشمی استفاده شده، کاغذ دیواری با طرح و نقش های برجسته استفاده شود.

هنگامی که می خواهید از دو نوع کاغذ دیواری استفاده کنید، طرح شلوغ تر در وسط دیوار یا گوشه های خلوت نصب شود.

کاغذ دیواری با طرح عمودی و با فاصله، باعث می شود دیوار ها بلندتر و سقف خانه بالاتر به نظر برسند.

کاغذ دیواری با طرح افقی، باعث می شود خانه پهن تر و بزرگ تر و سقف پایین تر به نظر برسد.

طرح های انرژی زا شامل طرح های شلوغ و گل دار و طرح های قطری و زیگزاگ می شود که طرح اول باعث کوچک به نظر رسیدن فضا می شود.

افراد تنوع طلب بهتر است از کاغذ دیواری ساده و با رنگ ملایم در منازل خود استفاده کنند که برای آنها زود خسته کننده نشود و با بقیه وسایل منزل نیز هماهنگی داشته باشد.

کاغذ دیواری باید با کفپوش منزل نیز تناسب داشته باشد. اگر کفپوش خانه شما ساده است، از کاغذ دیواری با طرح های شلوغ استفاده کنید. در غیر اینصورت انتخاب کاغذ دیواری ساده و با رنگ ملایم مناسب تر است.

همچنین کاغذ دیواری ها باید با پارچه مبلی نیز همخوانی داشته باشد. اگر کاغذ دیواری شما طرح شلوغ دارد، پارچه مبلی ساده انتخاب کنید و سعی کنید کوسن های مبل با طرح کاغذ دیواری هماهنگی داشته باشد.

درباره ما

گروه خانه چوبی در خط مش کلی خود بر اساس بالاترین کیفیت و جلب رضایت و بکار گرفتن سیستم مدیریتی علمی توانسته است با استفاده از محصولات با کیفیت بالا  که بالاترین و اصولی ترین متد های روز دنیا هستند و در سطح جهانی در رتبه اول می باشند فعالیت دارند.

راه های ارتباطی

  • اصفهان - چهارراه رزمندگان - خیابان رباط دوم - بعد از شیرینی سرای مادر - مجتمع نقشینه - طبقه دوم
  • 03134407181
  • 09913179146
  • info@luxurygoods.ir
  • شنبه الی پنجشنبه 8 صبح الی 13 و 16 الی 21

کلیه حقوق این سایت متعلق به دکوراسیون خانه چوبی می باشد.

طراحی سایت و سئو: ارتباط گستران پویا